Zaprojektowane przez nas formuły skomponowane są w oparciu o najnowszą wiedzę z zakresu dermatologii. Na naszym blogu dzielimy się z Tobą naszą wiedzą, abyś mogła zadbać o swoją cerę w pełni świadomie – co jest kluczem do sukcesu pielęgnacji skóry twarzy. Receptury LABSIDE wspierają naturalną fizjologię Twojej cery, dbając o jej stabilny mikrobiom, odpowiednie pH, odbudowę bariery hydro-lipidowej oraz o głębokie nawodnienie i oczyszczenie.
Skoncentrowane na naturalnej skuteczności

W LABSIDE wierzymy, że wszystko, co najlepsze dla Twojej skóry, jest dostępne w naturze. Aby wydobyć z niej najcenniejsze i najbardziej aktywne substancje czynne, w swoim laboratorium korzystamy z dynamicznie rozwijających się technik biotechnologicznych. Naszym celem jest to, aby Twój codzienny rytuał piękna był nie tylko przyjemny i odprężający, ale przede wszystkim skuteczny. Dlatego korzystamy z wekstrahowanych olejów, produktów biofermentacji, kwasów owocowych, ekstraktów i innych związków, które znajdujemy w naturze. Dzięki zaawansowanym technikom naukowym umieszczamy te substancje z powodzeniem w naszych kosmetykach, a dzięki stale zgłębianej wiedzy wiemy, jakie ich stężenie jest najskuteczniejsze.

Pielęgnacja tak naturalna, jak bezpieczna

W LABSIDE stawiamy na wykorzystywanie głównie konserwantów pochodzenia naturalnego – między innymi biofermentów. Wiemy, że są nie tylko niezwykle skuteczne, ale przede wszystkim pełnią także wiele dodatkowych, wartościowych funkcji, których nie może zabraknąć w Twojej pielęgnacji. Jeżeli badania laboratoryjne wykażą, że dodatkowe konserwanty są niezbędne, sięgamy tylko po te, które zostały dopuszczone do użytku przez organizacje certyfikujące kosmetyki naturalne. Twoja pielęgnacja jest bezpieczna, a Ty możesz cieszyć się wydajnością kosmetyku przez dłuższy czas.

Kolory i zapachy rodem z natury

To, co zobaczysz i poczujesz po otworzeniu opakowań kosmetyków LABSIDE, jest w stu procentach zasługą natury. Nie uznajemy syntetycznych substancji aromatyzujących i barwiących, dlatego też kolory i zapachy naszych produktów są naturalne. Co to oznacza dla Ciebie? Olfaktoryczną podróż po całej gamie zróżnicowanych zapachów, które wprawią Cię w dobry nastrój i pobudzą zmysły. Brak syntetycznych barwników i aromatów to również wymierna korzyść dla Twojej skóry.

Design powstały z miłości do środowiska

Minimalistyczne opakowania kosmetyków LABSIDE to klasyczny przykład na to, że czasem mniej oznacza więcej. Przezroczyste butelki i słoiki uchylają rąbka tajemnicy i zdradzają, co kryje się w ich wnętrzu. Rezygnacja z plastiku na rzecz szkła to nasz świadomy wybór.